הפרובוקציה (אירוע)

בשלהי עידן החירות מפרסמת יאן מיזו בת שבט חצות את עבודת המאג-ממעלה-ראשונה (מקביל לדוקטורט) שלה, "השפה הסודית של הריק", בה היא מתארת את התקשורת תגליותיה בנוגע לקשר הטלפתי שהשדים חולקים בינם לבין עצמם. גולת הכותרת של המאמר היא טכניקה שפיתחה יאן על-מנת לשבש ואף לחסום כליל את הטלפתיה של כל שד ברדיוס עשרה מטרים ממנה, באמצעות קסם. הלחש פשוט לתפעול ודורש כמות מועטה של כוח קסם, ולכן כל מאג ממעלה שניה ומעלה1 אמור להיות מסוגל לשמור עליו פעיל במשך שבוע ברצף.

בעקבות המאמר המהפכני של יאן מתחילים קוסמים רבים להתנסות בשילוב בין דמונולוגיה לקסם אנושי. הם מפתחים שיטות לתגבר את היכולות של שדונים מדגמים זולים באמצעות קסם וכך לחסוך את ההוצאה הכרוכה בקניית שד מדגם משופר. הם מגלים כיצד להסיט את התקשורת של השדים לערוצים קסומים, ובכך יוצרים רשתות שדים מבודדות שמסוגלות לתקשר בינן לבין עצמן אך לא לדווח חזרה למפקדות ה-האמאנו. כמה אמיצים במיוחד מפרקים שדים למרכיביהם ומנסים ליצור חיקויים, ראשית ללא הצלחה מרובה, אבל לאחר כמה זמן מגיעים לפריצות דרך שמאפשרות להם לייצר כמה מהחלקים היותר פשוטים.

גל השיבושים בתקשורת, החיבורים הפיראטיים, ו-"נסיונות הפריצה" שפורץ מבהיר להאמאנו שעליהם לפעול במהירות אם ברצונם להשתלט על סאליום, משום שהסקרנות וכושר ההמצאה של בני-האנוש לא יאפשרו לכבוש אותם באמצעות מסחר בלבד. חוסר הנוחות בקרב ההאמאנו מבשיל לכדי החלטה לצאת למלחמה, ולראשונה מזה דורות מגייסים ההאמאנו, גזע שוחר שלום בדרך-כלל, כוח צבאי גדול על-מנת להגן על הקניין הרוחני שלהם. האנושות ממשיכה ללמוד את טכנולוגיית ההאמאנו, ובינתיים צי הפלישה יוצא לדרכו.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License