קוטל הקסם

רקע: דורות רבים עברו מאז נכרת ההסכם העתיק בין שבט סהר להאמאנו, ודבר קיומו של השבט עודנו נשמר בסוד מפני בני האנוש ומפני רוב בני ההאמאנו. בני השבט עודם ממשיכים במלאכת הכריה, עוברים מירח לירח. כבני בריתם הנאמנים של ההאמאנו, ניתנת להם יד חופשית להשתמש בקסם, וגם בעיצומה של תקופת האיסור אין נסיונות רשמיים להגביל את הקסם שלהם.
השאלה: מעט לפני מותם של קאיה ובארסט משבט אש נולד להם בן. מה עלה בגורלו?
מה קורה: ראש שבט סהר שולח מברק-חלל להאמאנו האחראים עליו.

עבור: חומאס, סמנכ"ל, חברת הירח השבור כריה בע"מ
מאת: פאבל דה-לון, ראש שבט סהר, ראש פרוייקט ארקדיה
הנדון: עיכוב משמעותי בתחילת העבודה
חומאס שלום. ברשותך, אדלג על דברי הנימוסים ואגיע ישר לחדשות הרעות. ספינת הכריה שלנו, ה-ארקאנואיד, הגיעה בשלום אל ארקדיה ונמצאת ברגעים אלה במסלול סביב הפלנטה (איננו נוחתים כרגע משום שנראה כי הפלנטה מיושבת על-ידי גזע לא מוכר. לא ברור אם הם תבוניים או לא). למרות זאת איננו יכולים להתחיל במלאכת הכריה, וזאת משום שהשנוז שלנו הורעלו ומתו. אסביר את עצמי:
כל קוסם שואב את כוח הקסם שלו ממקור מסויים וספציפי, ואינו מסוגל להשתמש בקסם אם אובד הקשר עם המקור. לעתים יכול קוסם ליצור קשר עם מקור כוח חדש, במידה והמקור הזה דומה מספיק למקור הקודם שלו. בכל פעם שאנו עוקרים ממקומנו ועברים לכרות במקום חדש, עלינו להסתגל לירחים של אותו מקום לפני שנוכל להשתמש בקסם.
עד כמה שאני יודע, יכולת ההסתגלות הזו היא בלעדית לקוסמים שמגדלים שנוז-מחמד. לא ידוע לי על מקרה אחד לכל אורך ההיסטוריה שבו קוסם חסר שנוז הצליח להסתגל למקור קסם חדש.
לכן אני מבקש שתעביר אלינו משלוח של גורי שנוז, ומתריע שתחילת העבודה תיאלץ להידחות בכמה שנים בזמן שהגורים גדלים.

פאבל לחץ על הכפתור ששלח את המברק על-גבי גלי האתר, וחזר לסקור את מחסן המזון. לתוך שקי המזון של השנוז שפך מישהו חלב עזים: משקה מרענן ובריא עבור בני-אדם, ורעל קטלני עבור מערכת העיכול החייזרית של השנוז. ומכיוון שהשפעתו של הרעל איטית, הספיקו כל השנוז בספינה לאכול מן המזון המורעל לפני שנראו סימני ההרעלה. מי שביצע את הפשע הנתעב הזה ידע מה הוא עושה.

בתחתית אחד השקים מצא פאבל מכתב מאת האשם; מאניפסט מתלהם שמכריז כי קסם הוא מקור כל הרוע בחברה האנושית, ועל האנושות לנצל את יכולת המסע בחלל על-מנת לנתק מגע עם מקורות הקסם שלהם, וכך להפוך לטהורים. אותו מניפסט טען גם כי אנשים שאת מקור הקסם שלהם ניתן למצוא בכל מקום (והביא כדוגמא את שבט אש) הם שליחי השטן ואותם יגאל רק המוות.

מישהו אחר יכול היה לחשוב שהמניפסט נכתב והוטמן על-ידי פעיל אנטי-קסם קיצוני מבני ה-האמאנו, אבל פאבל ידע שזה לא ייתכן. על הארקאנואיד לא היה ולו האמאנו אחד, ולו היה שם לא היה שורד יותר מיומיים: מתקני השירותים והאוכל היו מותאמים לבני-אנוש ולשנוז בלבד. סרטי מצלמות האבטחה מלפני שבוע הראו אדם לא מוכר, גבוה ורזה, בעל שיער לבן כשלג. והחללית, עד כמה שהיא גדולה, היא מקום סגור. כל עוד לא ינחיתו אותה על פני הפלנטה, לאשם אין לאן לברוח.

תשובה: הבחור גדל להיות טרוריסט שמטרתו להשמיד את הקסם.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License