פסטיבל חגי הרוחות

אחת הפעולות הראשונות שעושה ממסד הפייטנים היא להלאים, לארגן ולמסד את שמונת חגי ההלל לרוחות. להלן תיאור חגיגות הרוחות כפי שנחגגו לאחר המיסוד של שלטון הפייטנים.

חגיגות רוחות עונות השנה נערכות ארבע פעמים בשנה, אחת לכל עונה, ואורכות שלושה ימים. במהלך הפסטיבלים מתכנסים קאסונים מכל הממלכה בעיר הבירה "של רוח הפייטן הגדול", שרים, רוקדים, אוכלים, שותים ומטיילים בשווקים הססגוניים שמתכנסים לרגל האירוע. בפסטיבלים מודים הקאסונים לרוח העונה היוצאת על הטוב שהעניקה להם, ושרים שירי הלל לרוח העונה הנכנסת, כדי לחדש עימה את הברית של נוג.

חגיגות ארבעת רוחות החי והצומח הן קטנות וצנועות יותר. למשך יום אחד בשנה הקאסונים מטהרים את עצמם בצום שנמשך מצאת החמה ועד לשקיעתה, ולאחר מכן יוצאים עם כלי נגינתם לשיר ולהלל את החי והצומח בארבעה מוקדים: בנווה המדבר הגדול שלמרגלות העיר הגדולה "של רוח המדבר הכבירה" שרים לחידוש הברית עם רוחות המדבר. ביער האורנים האדירים שבמרכזו נבנתה העיר הגדולה "של רוח היער העתיקה" שרים לחידוש הברית עם רוחות היער. באתר נביעת הנחל שחוצה את העמק ועובר בנקודות הנמוכות ביותר שלו שרים לחידוש הברית עם רוחות השדה. במפרץ המשונן הגדול ליד העיר הגדולה "של רוח הדייג בר המזל" מתאספים כדי לחדש את הברית עם רוחות הים.


חזרה לדף הראשי של "הארץ בין ההרים"

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License